پیشنهاد سردبیرمقاله فناوریویدیو کلیپ

چرا کاربران ایرانی از “آمیرزا”ها خوششان می‌آید؟

اگر با گوگل ترند آشنا باشید، می‌دانید که از طریق این ابزار می‌توان از کلماتی که کاربران گوگل بیشتر جستجو کرده‌اند مطلع شد. مثلا با انتخاب کشور ایران، تمام کلماتی که در مدتی خاص، بیشتر از بقیه جستجو شده‌اند، از طریق این ابزار قابل رویت اند. چندی پیش که همینطور برای رفع خستگی! مشغول مشاهده‌ی کلمات جستجو شده در ایران بودم، کلمه ی آمیرزا نظر مرا به خود جلب کرد!

بله درست دیده بودم، “آمیرزا” در چند ماه گذشته به شدت توسط کاربران ایرانی جستجو شده بود. با کمی تامل در جستجوهای دیگر ایرانیان و دیدن واژه های “جواب بازی آمیرزا” شصتم خبردار شد که دوباره بازی ساده و از نوع حدس زدن کلمه! دل کاربران ایرانی را برده است.

آمیرزا یک بازی حدس کلمه است با موسیقی سنتی و جذاب؛ همچنین از طراحی و گرافیک یادآور سنت‌های ایرانی نیز استفاده کرده است. کارکترهای بامزه ای هم دارد که قطعا برایتان جالب است. در این بازی آنقدر کلمه برای حدس زدن هست که شاید شما را برای مدت‌های طولانی سرگرم کند؛ اما راز استقبال کاربران داخلی از این بازی چیست؟

حتما یادتان هست که بازی های مشابه مانند “آفتابه” در چند سال گذشته که همانند آمیرزا از نوع حدس زدن کلمات بود، چقدر مورد توجه قرار گرفت. آیا ما ایرانی ها از حدس زدن کلمات خوشمان می‌آید یا از شکل و شمایل بازی؟

اگر بخواهیم از طراحی و گرافیک آمیرزا خوشمان بیاید که آمیرزا و آفتابه تفاوت‌های زیادی باهم دارند، همچنین بازی‌هایی با گرافیک مشابه و موضوعات مختلف بسیارند. اما چرا ما فقط از آنهایی که موضوعشان حدس کلمات است و یا جواب به سوالات است خوشمان می آید؟ آیا نوستالژی حل جدول توسط پدران و پدربزرگان، علاقه به معما و چیستان، روحیه‌ی خانوادگی و آرامش طلب ایرانیان و بسیاری دیگر از خصلتهای روحی و فیزیکی ما باعث علاقه به این نوع از سرگرمی شده یا دلایل دیگری وجود دارد؟…

البته نکته جالب و شاید انحرافی ماجرا این است که هرقدر که به این بازی ها علاقه داریم، برای حل آنها زیاد حوصله نداریم، زیرا می‌توان واژه‌ی “جواب بازی آمیرزا” را درمیان ترندهای گوگل پیدا نمود،همانطورکه جواب بازی “آفتابه” در زمان خودش به وفور در فضای مجازی موجود بود!

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا