ارتش آمریکا به دنبال تانک های خودران می باشد؟

بعد از به تکامل رسیدن پهبادها و هواپیماهای بدون سرنشین، اینک ارتش آمریکا به دنبال طراحی تانک ها و ماشین های جنگی خودران و بدون راننده می باشد.

خودروهای خودران هم اکنون به مرحله ای رسیده اند که مصرف کننده و بازار خود را در میان مردم پیدا کرده اند اما نظامی ها نیز یکی از طرفداران این محصولات به حساب می آیند و میخواهند از این بازار رو به رشد نهایت استفاده را ببرند.

مرکز تحقیقاتی مهندسی و توسعه خودروهای خودران ارتش آمریکا به نام مختصر (TARDEC) و وزارت حمل و نقل میشیگان، سه شنبه گذشته اعلام کردند که در برنامه ریزی جدید خود میخواهند تانک های ارتشی و جیپ های مجهز به Car-2-X communication را در بزرگراه بین ایالتی ۶۹ تست کنند.Car-2-X در اوایل سال جاری میلادی و برای بنز های سری E توسعه یافته است و هم اکنون میخواهد بر روی ماشین های ارتشی تست شود. این سیستم ارتباطی یک رادیو برد کوتاه می باشد که به ماشین ها اجازه می دهد با یکدیگر صبحت کنند و برای سیگنالینگ حجم ترافیک، تصادفات و حوادث اطلاعات رد و بدل کنند.

این سیستم ارتباطی همچنین به ماشین ها اجازه می دهد تا با سنسورهای درون جاده نیز ارتباط برقرار کنند و به طور مثال اعلام کنند که در ۲۴ ساعت گذشته از یک ایست بازرسی به خصوص چند ماشین غیر نظامی عبور کرده اند. این سیستم میتواند در مناطقی مانند افغانستان که بمب گذاری در آن متمول است مفید واقع شود.

این سیستم ها قرار است تا چند روز آینده بر روی ۴ کامیون نظامی  I-69 تست شوند و برای شروع توسط راننده شروع به حرکت کرده و سنسورهای رانندگی خودکار بعد از جمع آوری اطلاعات مورد نیاز مورد استفاده قرار بگیرند.

همچنین بخوانید:  ربات نویسنده نیز به بازار آمد!

افسر روابط عمومی TARDEC در این باره گفته است که امیدوار است در چند سال آینده جوخه های مستقل کامیون های خودران را در ارتش آمریکا مشاهده کند.

نظرتون را درباره ی این مطلب بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.