۱۸ اپلیکیشن اندرویدی مفید برای دانشمندان و تحلیل‌گران علم داده‌ها – بخش اول

 

اپلیکیشن‌های مفید برای تمرین ذهنی:

Elevate

 

Elevate – Brain Training Pro 4.3 build 1668 یک برنامه آموزشی مغز برای بهبود تمرکز، مهارت‌های صحبت کردن، سرعت پردازش، حافظه، مهارت های ریاضی و … است. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که اعصاب زیادی برای کار کردن با گوشی ندارید می‌توانید از برنامه فوق استفاده کنید. این برنامه با کمک کارشناسان و متخصصان مغز و اعصاب ساخته شده است. هدف اصلی این برنامه این است که شما برنامه های خود را بدون هیچ گونه استرسی دنبال کنید.
در ادامه شما با Elevate آموزش خواهید دید، و مهارت های شناختی مهم که برای افزایش بهره‌وری، به دست آوردن قدرت و اعتماد به نفس اثبات شده را بهبود خواهید بخشید. کاربرانی که حداقل ۴ بار در هفته آموزش دیده اند، دستاوردهای چشمگیر و افزایش اعتماد به نفس را گزارش کرده‌اند.

ویژگی های نرم افزار Elevate – Brain Training Pro اندروید :
* بیش از ۲۰ بازی برای شناخت مهم مانند تمرکز، حافظه، پردازش، ریاضی، دقت و درک
* ردیابی عملکرد تفصیلی
* تمرینات روزانه شخصی که شامل مهارت هایی است که بیشتر به آنها نیاز دارید
* تطبیق سختی پیشرفت برای اطمینان از چالش برانگیز بودن تجربه شما
* تقویم تمرین برای کمک به شما در پیگیری و با انگیزه ماندن
* محیط کاربری بسیار ساده بدون هیچگونه دشواری و بدون نیاز به آموزش و مهارت خاصی

Lumosity

یکی از حرفه‌ای ترین برنامه‌های تقویت مهارت ذهن با بازی‌های کوچک فکری بر اساس مطالعات دقیق علمی به صورت کاملا رایگان با گرافیک بی‌نظیر در دستان شماست! کافیست انتخاب کنید تصمیم به تقویت کدام مهارت ذهن خود دارید و این برنامه به صورت هوشمند بازی‌هایی را پیش روی شما قرار می‌دهد! برنامه‌ای تمرینی و شخصی سازی شده برای تمرین های ذهنی می باشد که دارای بیش از ۴۰ بازی سرگرم کننده می باشد. بازی‌های این برنامه به قدری خوب بصری سازی شده‌اند که بتوانند هسته افکار شما را به چالش بکشند. در نهایت این برنامه باعث خواهد شد تا در خواندن، نوشتن و مهارت های منطقی و ریاضی پیشرفت کنید.  باید در نظر داشته باشید که برنامه‌های این آموزش بسیار جالب و اعتیاد آور می‌باشند و می بایست در هر روز ۳ مورد از آنها را انتخاب کرده و تمرین نمایید. همچنین تمرین‌های پیشرفته ای نیز موجود می‌باشند که با پرداخت های درون برنامه ای فعال می شوند.این برنامه کابردی و زیبا توسط شرکتی ساخته شده است که کارمندان این شرکت، همگی از بزرگترین و برجسته‌ترین پزشکان و متخصصان مغز و اعصاب دنیا هستند. این برنامه کاربردی و مفید به افزایش هوش و همچنین تقویت حافظه کمک بسیار زیادی میکند. متخصصان مغز و اعصاب این نرم افزار را برای بازگرداندن حالت طبیعی در بیماران دارای ضایعه مغزی استفاده میکنند. برنامه دارای رابط کاربری و محیط بسیار ساده و روانی می باشد که کار کردن با آنرا بسیار ساده کرده است.

ویژگی‌های اپلیکیشن موبایل Lumosity:
– تعداد متنوع بازی‌ها
– قابلیت نمایش آمار بسیار دقیق از میزان هوش و دقت شما
– بازی های سرعتی و تمرکزی

Neuro Nation

 

Neuro Nation نام یک برنامه فوق العاده حرفه ای و جالب است که می تواند با چندین بازی مختلف در طولانی مدت تاثیر زیادی بر تقویت هوش شما داشته باشد. این برنامه که توسط NeuroNation طراحی و ساخته شده است می تواند برای مغز شما یک الگوی مشخص تعیین کند که با استفاده از آن مسیر پیشرفت و تقویت هوشتان مشخص می شود و همین ویژگی های خاص باعث شده است تا این برنامه تا این زمان بیش از ۴ میلیون کاربر داشته باشد. دانشگاه Freie به تازگی مطالبی درباره اثرات این برنامه بر مغز منتشر کرده است که خود نشان از اعتبار بالای این برنامه است درضمن لازم به ذکر است که تمامی بازی ها با همکاری دانشمندان مختلف تهیه شده اند. در این برنامه حتی با استفاده از تمرین های عملی و استفاده از حرکات دست سعی می شود نیم کره های مغز را فعال تر شوند. Gunther Karsten با مدرک دکترا درباره ی این برنامه چنین می نویسد: من برنامه ای که به اندازه NeuroNation موثر باشد نمی شناسم، شما باید محدودیت های مغزتان را به منظور رشد آن تست کنید.

برخی از ویژگی های NeuroNation – brain training اندروید :

  • توانایی تقویت حافظه
  • توانایی تقویت تمرکز
  • توانایی افزایش هوش
  • تاثیر در تصمیم گیری سریع تر
  • پیگیری پیشرفت خود و اعضای خانواده
  • دیگر قابلیت ها و امکانات مختلف

برنامه جالب NeuroNation – brain training توانسته است به محبوبیت زیادی دست پیدا کند به همین دلیل در گوگل استور دارای امتیاز ۴.۵ از ۵.۰ است.

 

Math Workout

آیا می‌خواهید که در کار با اعداد حرفه ای شوید؟ این برنامه مناسب کار شما می باشد. بعد از کار با آن می‌توانید هر گونه محاسبات عددی را به راحتی انجام دهید. مهارت های کسب شده در این برنامه در همه جای زندگی کاربرد دارند و در مدت کوتاهی میتوانید در ریاضیات نیز پیشرفت مناسبی حاصل نمایید. روال کار به این صورت است که به طوری مغز خود را آماده می سازید که همانند محاسبات عددی با انگشت هایتان میتوانید به همان سرعت و دقت به محاسبات ذهنی بپردازید. البته برای این مورد تنها نیاز است سطح مبتدی از برنامه را تمرین نمایید. تمرینات جالب دیگری نیز در این برنامه وجود دارند که می‌توانند به شما در حل مسائل ریاضی بسیار کمک کنند.

 

مشاهده ویدئو این اپلیکیشن:

 

 

 

Math Tricks(ترفندهای ریاضی)

 

این نرم افزار به تمامی مشتاقان علم داده پیشنهاد می‌شود؛ در این برنامه شما با ترفندهایی آشنا می‌شوید که سرعت محاسبات ریاضی شما را افزایش می‌دهد. این ترفندها شامل مربع، درصد، تقسیم، شاخص و … است برای هر ترفند ۱۵ سطح وجود دارد که می‌توانید با دوستانتان به صورت اشتراکی و همزمان انجام دهید. ‏Math Tricks برای شمایی است که می خواهید برای سرعت بخشیدن به محاسبات، ترفندهای جالب ریاضی را یاد بگیرید طراحی شده است. این ترفندها کمک خواهد کرد بخشی از مسائل و تکالیف ریاضی بسیار سریع‌تر از کلاسیک حل شود. این برنامه همچنین برای کسانی که می خواهند اصول اولیه مانند جدول ضرب را دوباره تقویت کنند مفید می‌باشد. هنگامی که شما این فوت و فن های ریاضی را یاد بگیرید، قادر خواهید بود مهارت های خودرا به دوستان نشان دهید و به آنها ثابت کند که استعداد زیادی برای ریاضیات دارید. می توانید مهارت های جدید را در فروشگاه، مدرسه، دانشگاه، محل کار – هر جا استفاده کنید، به لطف مهارت های محاسبات سریع قادر خواهید بود مقدار زیادی در وقت با ارزش خود صرفه جویی کنید.

ویژگی های Math Tricks :
۱. جمع
۲. تفریق
۳. جدول ضرب
۴. تقسیم
۵. ضرب عدد دو رقمی با ۱۱
۶. اعداد مربع پایان یافته با ۵
۷. ضرب کردن با ۵
۸. ضرب کردن با ۹
۹. ضرب کردن با ۴
۱۰. تقسیم کردن با ۵
۱۱. کم کردن از ۱۰۰۰
۱۲. ضرب دشوار
۱۳. توان دو
۱۴ جمع اعداد نزدیک به صدها
۱۵. کم کردن اعداد نزدیک به صدها
۱۶. ضرب اعداد بین ۱۱ و ۱۹
۱۷. جذر اعداد بین ۱۱ و ۹۹
۱۸. ضرب اعداد دو رقمی
۱۹. ضرب اعداد دو رقمی دارای همان ده ها رقم و آنهایی که ارقامشان به ده اضافه می شود
۲۰. اعداد مربع بین ۵۰ و ۵۹
۲۱. اعداد مربع بین ۴۰ و ۴۹
۲۲. ضرب اعداد دو رقمی در حال ویرایش به ۱
۲۳. درصد
۲۴. اعداد مربع بین ۱۰۰ و ۱۰۹

 

مشاهده ویدئو این اپلیکیشن:

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه