معرفی ۱۱ ابزار آنلاین برای یادگیری داده کاوی

افرادی که قصد دارند دانشمند داده شوند در ابتدا با مشکلات فروانی روبرو خواهند شد یکی از این مشکلات نحوه آموزش این علم است، در حال حاضر آموزشگاه خاصی که به طور تخصصی در این زمینه کار کند، وجود ندارد اما یک خبر خوب برای این دسته از افراد داریم ما در این پست قصد داریم ابزارهای آنلاینی را که در حوزه یادگیری داده کاوی فعالیت می کنند به شما معرفی کنیم.
اگر می‌خواهید به‌صورت اصولی با این علم آشنا بشوید با ما همراه باشید.

اولین منبعی که قصد معرفی آن را داریم سایت Big Data University، که توسط IBM توسعه پیداکرده است. دوره‌های آموزشی در این سایت بیش از دو الی ده ساعت و از زبان‌های ژاپنی، اسپانیایی و پرتغالی پشتیبانی می‌کند. اکثر دورها به‌صورت رایگان و مبنای اصلی سایت بر یادگیری بیگ دیتا است و همچنین در کنار این آموزش ها به آموزش برنامه‌نویسی و پایگاه داده پرداخته شده است.

حتماً بخوانید "تأثیر بیگ دیتا در روابط و رفتارهای زوجین"

دومین منبع Code School می‌باشد. وقتی در مورد علم داده صحبت می‌شود تنها چیزی که به ذهن خطور نمی‌کند برنامه‌نویسی است؛ اما باید این را خاطرنشان کرد که برنامه‌نویسی یکی از موارد مهم در یادگیری علم داده است. درواقع یادگیری برنامه‌نویسی یکی از عوامل موفقیت در این رشته به‌حساب می‌آید. بسیاری از افراد مبتدی در علوم داده مهارت کافی در برنامه‌نویسی را ندارند ازاین‌رو باید یکی از زبان‌ها R یا پایتون را به‌عنوان سلاح خود انتخاب کنند و حداقل اصول اولیه کار با این زبان‌ها را آموزش ببینند.  سبک آموزشی در این سایت ویدیو محور است و یک مزیت که نسبت به Code Academy دارد رایگان بودن دورهاست درصورتی‌که در Code Academy باید ماهی ۲۹ دلار برای آموزش هزینه کنید.

حتماً بخوانید "تولد یک زبان برنامه نویسی جدید برای کار با داده های بزرگ"

سومین منبع Coursera یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها درزمینهٔ دوره‌ها آنلاین می‌باشد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از این کلاس ها بهره می برند؛ شما می توانید در خانه با خیالی آسوده مسیر دانشمند داده شدند را طی و مدرک این کار را کسب کنید. دوره‌های مقدماتی در این سایت مبتدی پسند نیست. کورسرا یک دوره یادگیری ماشین دارد که توسط Andrew Ng استاد دانشگاه استنفورد آموزش داده‌شده است و یکی از برترین دورهای این سایت می‌باشد.

حتماً بخوانید "۲۰ مفهومی که امروزه هر دانشمند داده باید بداند+اینفوگرافیک"

سایت‌های DataQuest و DataCamp دو سایت آنلاینی هستند که نتایج شگفت‌آوری را به وجود می‌آورند در این سایت‌ها شما از صفر تا صد زبان‌های مربوط به داده کاوی را فرامی‌گیرید. تنها تفاوت بین این دو سایت این است که سایت DataQuest تمرکز خودش را روی آموزش حرفه‌ای پایتون گذاشته و سایت DataCamp بروی R تمرکز کرده است. آموزش‌های DataQuest بیشتر شبیه به برنامه درسی دانشگاهی است.

حتماً بخوانید "معرفی سایت CodeSchool برای آموزش زبان R"

سایت بعدی که قرار است به معرفی آن بپردازیم سایت Educast است مخصوص افراد خاص. این سایت به‌صورت تخصصی درزمینهٔ آموزش داده‌کاوی کار می‌کند و تنها مشکلی که دارد رایگان نبودن آن است.

سایت EdX توسط MIT دانشگاه هاروارد تأسیس‌شده است. در این سایت تعداد زیادی دوره رایگان توسط دانشگاه‌های برتر جهان برگزار می شود.

سایت Explore Data Science توسط یک شرکت آموزش داده‌کاوی طراحی گشته و یک برنامه جامع برای مهارت‌های آمار، جبر خطی و برنامه‌نویسی برای شما آماده کرده است.

سایت MapR چندین دوره را به‌صورت آنلاین و به همراه مدرک برگزار می‌کند و جالب است بدانید شما می‌توانید دوره آموزشی خودتان را درخواست بدهید تا با توجه به درخواست شما این دوره توسط اساتید برتر آموزش داده شود.

سایت Udacity یکی دیگر از سایت‌های آموزشی تعاملی می‌باشد که کلیه کلاس‌های آن رایگان می‌باشد و ویدیوهای آن شامل علوم مختلف می‌باشد.

سایت Udemy یکی دیگر از سایت‌های آموزشی تعاملی و بیش از ۴۰۰۰۰ دوره باقیمت مناسب برگزار کرده است. در این سایت برای علاقه‌مندان به داده‌کاوی آموزش‌های مناسبی قرار داده شده است.

و در نهایت سایت آخری که معرفی می کنیم سایت Edureka است که چندین دوره حرفه ای در مورد علم داده دارد و  توسط دانشگاه های کالیفرنیا، استفورد، هاروارد و MIT پشتیبانی می شود.

 

 

Source :

dataconomy

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه