تجزیه و تحلیل داده ها با Power BI Designer

0

نرم افزاری که امروز برای شما در نظر گرفتیم   Power BI Designer مایکروسافت است که ابزاری مهم و کاربردی برای مدیران و صاحبان کسب و کار برای تحلیل داده ها است.  Power BI که به تازگی از سوی این شرکت رایگان اعلام شه است در تحلیل و بررسی داده های فصلی برای شرکت ها ابزاری بسیار کارآمد است.

این محصول مایکروسافت که گفته می شود در حوزه سیستم های هوشمند تجاری امکانات فراوانی را برای کاربران و سازمان ها فراهم می کند به زودی قرار است بر روی دیوایس های هوشمند اندرویدی و ویندوزفونی نیز قرار گیرد. در این نوشته قصد داریم این نرم افزار را برای شما معرفی کرده و ویژگی های آن را با هم مرور کنیم. با ما همراه باشید.

پس از نصب  نسخه Power BI Preview وقتی که این نرم افزار را باز می کنید با صفحه مقابل روبه رو می شوید که هم برای شما امکان وارد شدن به برنامه را می دهد و هم به در فایل های ویدیویی چگونگی کار با نرم افزار را به شما آموزش خواهد داد. در سمت راست نیز فاروم برنامه برای پرسش و پاسخ، وبلاگ برنامه و فایل های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

 

fff

 

پس از بستن این قسمت برای وارد کردن داده های خود باید به سراغ قسمت Get Data در گوشه بالا سمت چپ بروید. این برنامه داده ها را در فرمت های از پیش تعیین شده می پذیرد که البته این داده شامل نمونه های بسیاری از جمله فایل های برنامه اکسل، فایل های CSV، XML، Text و حتی پایگاه داده های SQL Server نیز می شود اما جای خالی داده ها با پسوند dat نیز در آن دیده می شود.

 

2

 

پس از انتخاب فایل خود، آن را برای شما در برنامه وارد می کند و ستون های آن را در سمت نمایش می دهد. ما در اینجا از فایل اکسل با سه برگه به صورت آزمایشی استفاده کردیم. وقتی که فایل را برای آپلود انتخاب می کنیم برگه های آن را برای ما نشان می دهد و انتخاب می کنیم که کدام برگه را در برنامه وارد کند.

 

3

 

وقتی که برگه خود را انتخاب کردید ستون ها برای شما در سمت راست نمایش داده می شود و می توانید از بین آنها برخی را انتخاب کنید تا نمودارهای مورد نظر را بر روی آنها پیاده کنید.

 

111

 

 

 

 

222

 

با نمایش ستون های مورد نظر گزینه ای نیز در کنار آن نشان داده می شود که نمودارهای مختلف را می توان به کمک آن برای داده ها رسم کرد و به تحلیل و بررسی داده ها با کمک این نمودارها پرداخت.

در یک برگه از برنامه می توان بیش از یک نمودار را مورد استفاده قرار داد. اندازه نمودارها نیز قابل تنظیم است و می توان آنها را با کشیدن یا فشردن به اندازه ای متفاوت در آورد تا نمایشی بهتر از داده ها را برای ما فراهم کنند.

 

333

 

این نمودارهای متفاوت که بر اساس ستون های جدول شما طراحی خواهند شدند قادرند که عملکردی مرتبط با هم داشته باشند. برای مثال اگر داده های فروش خود را در کشورهای مختلف در اختیار دارید و آن را در این نرم افزار وارد کرده اید قادر خواهید بود تا نه تنها پراکندگی فروش را به طور کلی بلکه به صورت اطلاعات اختصاصی هر کشور نیز بررسی کنید. برای این کار نیازی نیست که داده های متفاوتی را وارد جدول کنید. تنها کافی است که نمودار مربوط به موقعیت جغرافیایی فروش کالاهای خود را بر اساس اطلاعاتی که در یکی از ستون های فایل شماست را رسم کنید.

شما همچنین می توانید که در کنار برگه ای که ساخته اید برگه دیگری نیز ایجاد کنید تا بررسی های جدیدی را در آن آغاز کنید، بدون اینکه برگه قبلی شما تغییر کند.

 

444

 

نرم افزار مایکروسافت Power BI Designer در مراحل اولیه خود است و مایکروسافت با رایگان قرار دادن این نرم افزار چشم امید به استفاده کاربران و بازخوردهای آنان از تجربه کار با نرم افزار خود را دارد تا بتواند روز به روز آن را بهبود دهد.

جمع بندی

نرم افزار تحلیل داده های مایکروسافت نرم افزاری بسیار کارآمد برای مدیران و هر کسی است که برای آینده کار خود به تحلیل و بررسی داده های خود نیاز دارد و زمانی را بررسی دقیق اطلاعات کسب و کار خود می کنند. این نرم افزار با پشتیبانی از فرمت های مختلف داده ها امکانات بسیاری را برای بیشتر آنها فراهم کرده است اما به نظر می رسد برخی فرمت ها پشتیبانی نشده اند و کارکردن با برخی دیگر نیز به سادگی و راحتی کارکردن با پایگاه داده های معروفی همچون SQL Server نیست.

Source :

heseaval

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه