بیگ دیتا در امارات متحده عربی

Untitled

با رشد گسترده فن آوری، موسسات مالی، آسمان خراش ها و مراکز خرید، میتوانیم متوجه شویم که تعداد مصرف کنندگان در خاورمیانه در طول چند سال اخیر به طور تصاعدی افزایش یافته است. گزارش ها اعلام کرده اند که ۹۱ درصد جمعیت محاجرین در امارات متحده عربی، از حقوق بالا و مزایایی همچون معافیت از مالیات بهره مند شده اند. علاوه بر این گزینه های ممکن برای خرج کردن پول هایتان با ابتکار عمل امارات متحده عربی در ساخت شهرهای هوشمند باعث ایجاد زیرساخت های اصولی و قدرتمندی در آینده شده است. روند بازار امارات در این مورد که هر چیزی را به بازار عرضه کرده و بازار را نیز به مصرف کنندگان عام عرضه میکند، به تدریج باعث جذب مشتریانی با خدمات شخصی شده است. برای بدست آوردن همچنین چیزی، تجارت ها و بیزینس ها نیاز به تلفیق، نگهداری و مدیریت حجم بزرگی از اطلاعات را برای ارائه خدمات کارآمد تر دارند تا بتوانند درآمد های حاصل در اینده را بیشتر کنند و رشد دهند. برای هر شرکتی که مایل به ارائه تبلیغات در زمان مناسب خودش باشد، دست و پنجه نرم کردن و معنادار کردن حجم بالای اطلاعاتی که در گذشته بدست آمده، تبدیل به چالشی شده است که در صورت دست یابی به آن میتوانند اطلاعات گذشته را برای توسعه محصولات، ارائه خدمات بهتر به مشتری ها و در نهایت پیاده سازی استراتژی های بهتر بازاریابی، آنالیز و استفاده کنند.

در اینجا این سوال پیش می آید که این کمپانی ها برای بدست آوردن همچنین فرآورده هایی دقیقا چکار میکنند و از چه چیزی استفاده میکنند؟

جواب آن دو کلمه میباشد: بیگ دیتا. بیگ دیتا از موبایل شما، لایک های فیسبوکتان، فیلم های به اشتراک گذاشته یوتوبتان، ایمیل ها، فایل های پی دی اف، دانلود ها، سنسور های جاسازی شده در خودروهایتان و خیلی چیز های دیگر بدست می آید. بینش بدست آمده در استفاده از بیگ دیتا میتواند فرصت های بزرگی را برای تعامل با مشتری، بهینه سازی عملیات، کاهش خطرات و سرمایه گذاری در منابع جدید ایجاد در آمد ایجاد کند. بیگ دیتا به آرامی در حال بدست آوردن جایگاه مناسب خود در خاورمیانه میباشد.گزارش ها همچنین نشان داده اند که مشتریان در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۱۵ برابر امروز اطلاعات تولید خواهند کرد. در این تاریخ نزدیک به سه میلیارد تلفن هوشمند، ۵ میلیارد اشتراک اینترنت پهنای باند بالا و ۹ میلیارد تلفن موبایل معمولی وجود خواهد داشت. همچنین بر اساس پژوهش های انجام شده توسط اریکسون در اوایل سال جاری، تا ۲۰۲۰ نزدیک به ۵۰ میلیارد دستگاه منصل به اینترنت خواهیم داشت.

بر اساس گفته IBM بیگ دیتا آنقدر بزرگ است که تنها ۹۰ درصد آن به تنهایی در طول ۲ سال گذشته به وجود آمده است.

بازیکن های بزرگی همچون IBM و EMC در حال حاضر امارت متحده عربی را به عنوان یک بازار بالقوه برای بیگ دیتا به رسمیت شناخته اند و شناسایی کرده اند. آنها همچنین در تلاشند تا با استفاده از فن آوری و خدمات بهتر بیشتر به این بازار نفوذ کنند.

برای درک بهتر بازار بیگ دیتا در خاورمیانه میتوانید به این آدرس رجوع کنید تا از اخبار کنفرانس ها و پژوهش های انجام گرفته در این حوزه باخبر شوید. آخرین همایش موجود نیز در تاریخ ۲۵ & 26 MAY 2015 در آدرس Sofitel Dubai the Palm Resort & Spa
Dubai, United Arab Emirates اعلام شده است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه