همایش‌‌ها

کنفرانس ملی انفورماتیک ایران، تهران – ۲۵ و ۲۶ دی‌ ۹۸

کنفرانس ملی انفورماتیک ایران در اولین دوره خود به همت پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با همکاری انجمن انفورماتیک ایران و با هدف رشد و توسعه دانش انفورماتیک برگزار خواهد شد. تأکید این کنفرانس بر جنبه‌های بنیادی، کاربردی، راهبردی و توسعه‌ای انفورماتیک است که از سودمندی خاص در سطح کشور برخوردارند. انفورماتیک علم اطلاعات و پردازش اطلاعات و مهندسی سامانه‌های اطلاعاتی است. انفورماتیک به ساختار، پارامترها، الگوریتم‌ها و اثرات متقابل سیستم‌های مصنوعی و طبیعی که به دنبال ذخیره‌سازی، پردازش، دسترسی و نقل و انتقال اطلاعات می‎پردازد. همچنین این علم مطالعات تقابل انسان و رایانه را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. علاوه بر این، انفورماتیک، مطالعات تقابل انسان و رایانه را نیز در محور کار خود قرار داده است.

کنفرانس ملی انفورماتیک ایران

محورهای کنفرانس

امسال کنفرانس ملی انفورماتیک ایران در چهار شاخه اصلی زیر مقالات را بررسی و برای ارائه و چاپ در مجموعه مقالات انتخاب خواهد کرد. این شاخه‌ها عبارتند از:

سیستم: معماری کامپیوتر، سیستم حافظه و ذخیره‌سازی داده، شبکه کامپیوتری، امنیت داده و کامپیوتر، پایگاه داده، سیستم‌های تعبیه شده و کم‌توان، سیستم‌های بی‌درنگ، پردازش با کارایی بالا، ارزیابی و تحلیل کارایی، سیستم‌های عامل، زبان‌های برنامه‌سازی، مهندسی نرم‌افزار، دیگر موضوع‌های مرتبط با این شاخه.

هوش مصنوعی: هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، رایانش نرم، شناسایی الگو، داده‌کاوی، پردازش زبان طبیعی، بینایی ماشین و پردازش تصویر، دیگر موضوع‌های مرتبط با این شاخه.

تئوری: طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها، هندسه محاسباتی، الگوریتم‌های تقریبی و تصادفی، پیچیدگی محاسبات، الگوریتم‌های کوانتومی، الگوریتم‌های موازی و توزیع شده، منطق و اعتبارسنجی، روش‌های صوری، دیگر موضوع‌های مرتبط با این شاخه.

زمینه‌های بین‌رشته‌ای: پردازش داده‌های کلان، وب و بازیابی اطلاعات، بیوانفورماتیک، پردازش موبایل، گرافیک کامپیوتری، اقتصاد و محاسبات، تعامل انسان و کامپیوتر، رباتیک، مصورسازی، رایانش ابری، اینترنت اشیا، دیگر موضوع‌های مرتبط با این شاخه.

از جمله اهداف بسیار مهم کنفرانس ملی انفورماتیک ایران آشنایی و ارتباط میان اساتید، پژوهشگران، صاحب‌ نظران، متخصصان، سیاست ‌گذاران و علاقه‌مندان حوزه علم کامپیوتر و انفورماتیک و بررسی چالش‌های علمی و اجرایی آن می‌باشد.

از تمامی پژوهشگران، دانشگاهیان، صنعتگران و علاقه‌مندان حوزه انفورماتیک دعوت می‌شود تا با ارسال مقاله و شرکت در کنفرانس با تبادل یافته‌های پژوهشی و کاربردی خود موجب پرباری و اثربخشی کنفرانس در راستای اهدافش باشند. کنفرانس ملی انفورماتیک ایران ۲۵ و ۲۶ دی در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار خواهد، شما می‌توانید برای شرکت در این کنفرانس و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن به این لینک مراجعه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا