همایش‌‌ها

کنفرانس فین‌تک ایران، تهران – ۱۳ و ۱۴ شهریور ۹۸

فین‌تک، یعنی کاربرد نوآورانه‌ی فناوری در خدمات مالی. فین‌تک طیف وسیعی از کسب‌وکارها را شامل می‌شود؛ از قرض دهی گرفته تا ماینینگ همگی بخشی از فضای فین‌تک ایران هستند. نکته‌ی فراموش‌شده درباره این کسب‌وکارها نقشی است که در توسعه‌ی تولید ناخالص داخلی ایران می‌توانند ایفا کنند. در کنفرانس فین‌تک ایران پرسش اصلی این است که فعالان کسب‌وکارهای فین‌تک ایران چه می‌خواهند و چه می‌توانند برای اقتصاد ایران انجام دهند؟ در این کنفرانس، به این موضوع پرداخته می‌شود که فین‌تک چقدر توان افزایش حجم اقتصاد ایران را دارد و برای این امر کسب‌وکارهای فین‌تک چه نیازهایی دارند؟ چه مشکلاتی باعث شده کسب‌وکارهای فین‌تک ایران تا به‌ امروز نتوانند نقش مؤثری در اقتصاد ایران ایفا کنند؟ آیا در آینده این روند تغییر خواهد کرد؟

در این کنفرانس، به موضوعاتی چون توان فین‌تک ایران در افزایش تولید ناخالص داخلی کشور، چگونگی کمک کسب‌وکارهای پرداخت به توسعه‌ی اقتصاد کشور، چگونگی کمک کسب‌وکارهای فناوری‌های بانکی به توسعه‌ی اقتصاد ایران، اهمیت رگ‌تک و نحوه کمک ولث‌تک چگونه به توسعه‌ی اقتصاد ایران بررسی خواهد شد. در روز اول این کنفرانس به‌جز سخنرانی‌های ذکرشده، دو پنل هم برگزار می‌شود. در پنل «آینده‌ی فین‌تک در ایران» مهدی عبادی، صادق فرامرزی، میثم رجبی، علی بدیعی و علی عزیزی حضور دارند. همچنین، پنل «بلاک‌چین و فرصت‌های آن برای ایران» نیز با حضور محمدعلی مداح‌علی، مصطفی نقی‌پورفر، امیرعباس امامی، یاشار راشدی و عباس آشتیانی برگزار خواهد شد و رضا جمیلی آن را مدیریت خواهد کرد.

کنفرانس فین‌تک ایران

این کنفرانس در روز دوم خود به کارگاه‌های تخصصی می‌پردازد و کارگاه‌ها در چهار سری برگزار می‌شوند: تمرکز سری اول به مبانی بلاک‌چین، رمز ارز و ماینینگ خواهد بود. سری دوم مباحث مربوط به مبانی ولث‌تک و مدیریت سرمایه، الگوریتم تریدینگ و معامله‌گری بر بستر شبکه‌های اجتماعی کارگاه‌های ولث‌تک را بررسی می‌کنند. سری سوم این کارگاه‌ها درباره‌ی اینشورتک و مبانی اینشورتک، فناوری در بیمه و مدل‌های کسب‌وکار نوین در بیمه خواهد بود. و در انتها نیز مبانی لندتک، مدیریت مالی شخصی و تأمین مالی جمعی توضیح داده خواهد شد. هر یک از کارگاه‌های ذکر شده توسط یکی از برجسته‌ترین فعالان و متخصصان حوزه مربوطه برگزار خواهد شد.

در رویداد فین‌‌تک ایران از شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی از جمله بانک ملی، توسن، فارابی، خدمات رایانه‌ی امید، گروه حصین، فینوتک، فناپ، فرابوم، انجمن فین‌تک ایران، مرکز نوآوری آزمایشگاه بلاکچین، انجمن بلاکچین، بنیاد ققنوس، سهامیاب، سامانه‌نگار آتنا، آزمایشگاه بلاکچین شریف و دیگر چهره‌های فعال در این حوزه حضور خواهند داشت.

کنفرانس فین‌تک ایران ۱۳ و ۱۴ شهریور در دانشگاه تربیت ‌مدرس برگزار خواهد، شما می‌توانید برای شرکت در این کنفرانس و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن به این لینک مراجعه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا