همایش‌‌ها

همایش پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری، رشت – ۲۱ و ۲۲ آبان ۹۸

اولین همایش پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری با هدف جمع‌آوری آرا و نظرات نخبگان دانشگاهی و صنعت افتا جهت تبادل نظر و ارائه راهکارهای امن سازی فضای تولید و تبادل اطلاعات برنامه‌ریزی شده است. این کنفرانس دو روزه ضمن برنامه‌های ارائه مقاله دارای چندین پنل سخنرانی کلیدی توسط نخبگان حوزه افتا و نمایشگاه ارائه توانمندی‌های بومی صنعت افتا کشور خواهد بود. بدیهی است برگزاری این همایش کمک شایانی به شناساندن ظرفیت‌های علمی و فنی دانشگاهیان استان گیلان خصوصاً دانشگاه گیلان به صاحبان صنعت افتا در بخش دولتی و غیردولتی خواهد داشت. این همایش برخلاف رویدادهای صرفاً علمی، رویکردی کاملاً در ارتباط با صنعت خواهد داشت. برگزاری مسابقات دانشجویی حوزه مرتبط، تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر، ارائه سخنرانی از بخش صنعت و ارائه تجربیات موفق و نمایشگاه محصولات بومی بخش‌های از برنامه‌ریزی همایش خواهند بود.

همایش پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری

در این همایش به موضوعات و محورهای مهمی چون: شناسایی راهکارها و الزامات پیاده‌سازی سیاست‌ها نظام مقابله با حوادث رایانه‌ای، دفاع سایبری و جنگ اطلاعات، تهدیدات امنیتی زیرساخت‌های شبکه و مراکز داده، بدافزارها و ضد بدافزارها، امنیت و حفظ حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، شناسایی چالش‌ها و تهدیدات حوزه دفاع سایبری، شناسایی ظرفیت‌ها و توسعه کسب و کار در فضای مجازی، توسعه و ترویج رویکردهای بومی دفاع سایبری، امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی، امنیت زیرساخت‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا، اخلال و فریب ( مخابراتی، راداری، مراقبت کنترل و ناوبری)، ردیابی، مکان‌یابی و شنود در حوزه ماهواره و شبکه‌های بی‌سیم، تداخل، اغتشاش و دفاع الکترومغناطیسی و حملات کانال جانبی، پردازش سیگنال در بخش‌های مختلف جنگ الکترونیک پرداخته خواهد شد.

همچنین از جمله اهداف بسیار مهم همایش پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری آشنایی و ارتباط میان اساتید، پژوهشگران، صاحب‌ نظران، متخصصان، سیاست ‌گذاران و علاقه‌مندان حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات، بررسی چالش‌های صنعتی، علمی و اجرایی در فرآیند کاربری آن در فضای مجازی و تأکید بر امن سازی فضای تبادل اطلاعات در کشور با رویکرد اسناد بالادستی پدافند سایبری و پایداری ملی است. کلیه کارگاه‌‌های همایش در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ و قبل از روز اصلی همایش که ۲۲ آبان ماه است برگزار می‌‌شوند. برگزاری کارگاه‌‌های با کیفیت یکی از اهداف محوری این کنفرانس به شمار می‌رود.

از تمامی علاقه‌مندان حوزه دفاع سایبری و امنیت سایبری دعوت می‌شود تا ضمن برنامه‌ریزی برای شرکت در همایش پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری  در خصوص ارسال مقالات ارزشمند خود به همایش و مشارکت و هم افزایی برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم ما را یاری رسان باشند.
همایش ملی پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری ۲۱ و ۲۲ آبان در دانشگاه گیلان برگزار خواهد، شما می‌توانید برای شرکت در این کنفرانس و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن به این لینک مراجعه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا