آپاچی اسپارک یک موتورِ قدرتمند، برای پردازش داده‌های بزرگ به صورتِ توزیع‌شده است. منظور از داده‌های بزرگ، داده‌هایی است که معمولاً بر روی یک کامپیوتر نمی‌توانند پردازش شوند و منظور از توزیع‌شده این است که، داده‌ها، بر روی چندین کامپیوتر، قرار دارند و بایستی پردازش شوند.

همایش آپاچی اسپارک نیز از سال ۲۰۱۳ در حال برگزاری است و امروز به یکی از پیشروترین و بزرگ‌ترین همایش‌های این حوزه تبدیل شده است. این همایش تا امروز به‌طور کامل بر روی آپاچی اسپارک تمرکز داشته و بهترین مهندسین، دانشمندان، تحلیلگران و مجریان اسپارک را از سراسر جهان گرد هم آورده است تا دانش خود را به اشتراک بگذارند و آموزش‌های تخصصی دریافت کنند. اما ما امسال در این همایش می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه اسپارک و هوش مصنوعی به‌طور مشترک دنیای محاسبات شناختی را شکل می‌دهند و چگونه اتخاذ هوش مصنوعی فرصت‌های جدیدی را در کسب‌وکار ایجاد می‌کند. بنابراین همایش اسپارک+هوش مصنوعی تمرکز خود را از ماشین‌های خودران به شناسی صدا و تصویر، از چت‌بات‌های هوشمند، ابزارها و تکنیک‌های یادگیری عمیق به الگوریتم‌های یادگیری ماشین کارا، مدل‌ها و متدهای موجود در این زمینه تغییر داده است.

همایش اسپارک+هوش مصنوعی از تاریخ‌ ۳ تا ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در شهر سانفرانسیسکو ایالات‌متحده برگزار خواهد شد، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه شما چیست؟