همایش‌‌ها

بیست و پنجمین کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر، تهران – ۱۱ و ۱۲ دی‌ ۹۸

با همکاری مشترک دانشگاه علم و صنعت و انجمن کامپیوتر ایران بیست و پنجمین کنفرانس بین‌المللی انجمن کامپیوتر در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ در محل دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد. با ظهور کاربردها و مدل‌های اقتصادی جدید برای ارتباطات سیار لزوم به کارگیری نسل جدیدی از شبکه‌های انتقال داده سیار با حجم وسیع اتصال، میزان بالای پوشش شبکه، سطح بالای کیفیت سرویس، امنیت، قابلیت اطمینان و اعتماد بیش از پیش احساس می‌شود. از این رو به دلیل نقش بسیار مهمی که شبکه‌های نسل پنجم(۵G) در ارتقاء فناوری اطلاعات امروز و آینده ایفا می‌کنند، زمینه علمی امسال کنفرانس بین‌المللی انجمن کامپیوتر ایران، شبکه‌های نسل پنجم و ماورای آن: فن‌آوری‌های توانمند ساز و کاربردها، تعیین شده است.

در این کنفرانس ده شاخه مختلف در حوزه‌های تحقیقاتی مختلف علوم و مهندسی کامپیوتر سازمان‌دهی شده است. این شاخه‌های علمی عبارتند از شبکه‌های نسل آینده، علوم داده، امنیت کامپیوتر، بازی‌های کامپیوتری، هوش مصنوعی، پردازش سیگنال، سیستم‌های توزیعی، مهندسی نرم‌افزار و معماری کامپیوتر. از موضوعات مورد بررسی در شاخه‌های اصلی این کنفرانس می‌توان به: فناوری‌های هسته ۵G، انتقال تجارت در عصر ۵G، بیگ‌دیتا، تحلیل داده، هوش تجاری، متن کاوی، گراف کاوی، الگوریتم‌های امنیت، تحلیل امنیت، امنیت داده، امنیت سایبری، جعلی سازی عمیق، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، واقعیت ترکیبی، اینترنت اشیاء، پردازش موازی، مهندسی سامانه‌های نرم‌افزاری بزرگ مقیاس، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، محاسبات نرم، رباتیک، پردازش زبان‌های طبیعی، پردازش تصویر و ویدیو، فناوری اطلاعات شناختی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. قابل اشاره است که دانشگاه علم و صنعت در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری چندین کارگاه مفید، چندین نشست صنعتی و دعوت از حداقل چهار سخنران کلیدی مطرح برای حضور در این همایش است.

از علاقه‌مندان فعال در حوزه‌های مختلف علوم و مهندسی کامپیوتر به ویژه از محققین فعال در زمینه شبکه‌های نسل بعد دعوت می‌شود که مقالات خود را تا تاریخ ۲۰ مهرماه به بیست و پنجمین کنفرانس بین‌المللی انجمن کامپیوتر ایران ارسال نمایند. بیست و پنجمین کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر در تاریخ‌های ۱۱ و ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه علم و صنعت شهر تهران برگزار خواهد شد، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن و ارسال آثار خود به دبیرخانه این کنفرانس به این لینک مراجعه کنید و مشاهده کنفرانس‌های داخلی به این لینک مراجعه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا