تولید صوت برای فیلم های بی صدا با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی

محققان دانشگاه MIT یک الگوریتمی را توسعه داده اند که می تواند صدای مناسب را در ویدئوهای بدون صدا ایجاد کند.

در این یافته محققان از قدرت یادگیری عمیق استفاده کرده اند. یادگیری عمیق نوعی از هوش مصنوعی است که در آن یک سیستم کامپیوتری، می آموزد که چطور در انبوهی از داده ها الگو برداری کند.

محققان علوم کامپیوتر دانشگاه MIT در این مورد تحقیقاتی ۱۰۰۰ فیلم در رابطه با اثر برخورد یک چوب با اشیاء اطراف را در آزمایشگاه هوش مصنوعی مورد مطالعه قرار دادند.
برای اینکه بهتر متوجه شوید یک کلیپ از چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای شما آماده گشته است

 

 

زمانی که این الگوریتم ضربه‌ی وارده به شی‌ء را مشاهده می‌کند، قادر به تعیین دقیق میزان صدای تولیدشده متناسب با برخورد است.
وقتی شما انگشت خود را بر روی لیوانی می‌کشید، صدایی که تولید می‌کند، به الگوریتم این امکان را می‌دهد تا تعیین کند، چه مقدار مایع در آن وجود دارد. الگوریتمی که می‌تواند چنین صداهایی را شبیه‌سازی کند، می‌تواند اطلاعات کلیدی در مورد شکل اشیاء، انواع مواد و همچنین نیرو و حرکت آن‌ها در تعاملشان با دنیای خارج را نیز نشان دهد.
برای پیش‌بینی صدای یک ویدیوی جدید، این الگوریتم به دنبال ویژگی‌های صدای هر فریم ویدیو می‌گردد و سپس صداها را با شبیه‌ترین داده‌های موجود در پایگاه داده منطبق می‌کند. وقتی سیستم صداهای کوچکی در اختیار دارد، این صداها را برای تشکیل یک‌صدای کاملاً منسجم به هم پیوست می‌نماید.

همچنین بخوانید:  ارتباط پزشک و بیمار با فن آوری جدید ورایزون

نظرتون را درباره ی این مطلب بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.