مرور رسانه ها ۱ خرداد ماه

پماموریت چهارم پهپاد فضایی سری ارتش آمریکا آغاز شد

5

نیروی هوایی ایالات متحده یک فضاپیمای بدون سرنشین کوچک و فوق سری را برای انجام چهارمین ماموریت نظامی و محرمانه خود، به مدار زمین ارسال کرد.

فضاپیمای روباتیک اکس-۳۷‌بی (X-37B) ساعت ۱۱ و پنج دقیقه صبح روز چهارشنبه به وقت شرق آمریکا از پایگاه فضایی «کندی» واقع در کیپ کارناوال در ایالت فلوریدا پرتاب شد.

این فضاپیما، که ساخت شرکت بوئینگ است و ارتش آمریکا دو فروند از آن را در اختیار دارد، بدون سرنشین پرواز می‌کند و کاملاً توسط روبات هدایت می‌شود. طول آن نزدیک ۹ متر، ارتفاع آن نزدیک ۳ متر، و وزن آن حدود ۵ تن است.

ماموریت‌های قبلی اکس-۳۷‌بی معمولا به صورت مخفی انجام می‌گرفت. آخرین ماموریت آن که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز شد، ۶۷۵ روز طول کشید.

ساخت پهپادهایی با قابلیت های جالب

4

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، پهپادهای سیکادای خود را تغییر داده و آن ها را با ابعادی کوچک تر از همیشه بازسازی کرده است.

سیکادا در طول پرواز آزمایشی اش در سال ۲۰۱۱ حسگرهایی به همراه داشت که می توانستند آب و هوا، دما، رطوبت و فشار هوا را اندازه بگیرند همچنین تیم سازنده این پهپاد اعلام کرده است که می تواند برای تشخیص و شنود مکالمات دشمن و یا اینکه آیا خودروهای جنگی در حال نزدیک شدن هستند یا نه تعدادی میکروفون و حسگر لرزشی را در آنها تعبیه کند.

موبایل و تبلت تا چه اندازه به سلامتی آسیب می زنند؟

35

دکتر مارتین بلنک، از بخش فیزیولوژی و بیوفیزیک دانشگاه کلمبیا و پیشروی تیم ۲۰۰ نفره یاد شده، هشدار می دهد: «اگر به صراحت بخواهم بگویم، تلفن های همراه باعث کشته شدن سلول های بدن ما شده و در نهایت نیز منجر می گردند تا مرگی زودرس را تجربه کنیم. آنچه این روزها خود تولید کرده و به آن اعتیاد نیز پیدا کرده ایم، در حال آسیب رسانی به ماست. پیش از اینکه ادیسون برق را کشف کند، تشعشعات الکترومغناطیسی بسیار کمی در محیط اطراف انسان ها وجود داشت اما امروزه، میزان این پرتوها بسیار فراتر از حد معمول رفته که بزرگترین دلیلش نیز استفاده ی ما از دستگاه های الکتریکی جدید است.»

لی‌لی؛ جدیدترین دوربینِ کنترل از راه دور

6

لی‌لی (Lily) جدیدترین دوربینِ با کنترل از راه دور است که هدفش نه تنها تکان دادن صنعت روباتیک است، بلکه صنعت دوربین ها را نیز زیر و رو خواهد کرد. لی‌لی اولین دوربین کنترل از راه دور است که به همه اجازه می دهد تا عکس ها و ویدیو های هواییِ سینمایی را بدون نیاز به اپراتور بگیرند.

برای استفاده از لی‌لی کافی ست تا یک ابزار ردیابی اش را روی سوژه ای که شما می خواهید تا لی‌لی آن را تعقیب کند نگاه دارید، لی‌لی را به هوا پرت کنید، و به کار خود برسید تا لی‌لی هم به تنهایی تمام تصاویر مورد نظر را بگیرد. لی‌لی از GPS برای ردیابی شما با سرعت ۲۵ مایل بر ساعت استفاده می کند و شما را در مرکز قاب نگاه می دارد.

عدم اعتماد مردم به دولت در امینت داده‌ها

56789

مرکز تحقیقات پیو (Pew)، یک اندیشکده آمریکایی واقع در واشنگتن، گزارش داد که فقط کمتر از یک‌سوم شهروندان آمریکایی برای حفظ امنیت و حفاظت از داده‌های خود به دولت اعتماد می‌کنند.
این مرکز تحقیقاتی در ماه پاییز پژوهشی انجام داد که نتیجه آن در روز چهارشنبه (۲۰ می) منتشر شد، این پژوهش نشان می‌دهد که عموم مردم آمریکا به دولت خود در حفظ اطلاعات حساس، ایمان ندارند.
این مرکز تحقیقاتی اظهار داشت: «با توجه به پژوهشی که در پاییز سال ۲۰۱۴ از تمامی آژانس‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی به عمل آمد، تعداد اندکی اظهار داشتند که برای ذخیره‌سازی و حفاظت از اطلاعات بسیار قابل‌اعتماد هستند.»

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه