اپلیکیشن واقعیت مجازی برای کمک به افراد دارای جنون

اپلیکیشنی استرالیایی برای کمک به افرادی که دارای جنون هستند محیطی سه بعدی از یک خانه شبیه سازی شده ارائه کرده است. این اپ که توسط Alzheimer’s Australia Vic طراحی شده و روز گذشته منتشر شده است محیطی خانگی جنون-دوست (Dementia-Friendly Home) ارائه می کند که به سرپرستان افراد دارای جنون این اجازه را می دهد که با چالش های افراد دارای جنون در زندگی کردن آشنا بشوند.

جنون یا (dementia ) مجموعه ای از علائم ناشی از اختلالات مغزی می باشند که زندگی روزمره را دچار مشکل می کنند. زوال عقل از بین رفتن توانایی تفکر است. دمانس عبارت است از تخریب پیش رونده کارکردهای شناختی که در زمینه‌ای از هشیاری کامل (بدون وجود دلیریوم بسته به نوع عامل آن) بروز می‌کند. (منبع)

bathroom_bad_ipad

این اپ که از موتور بازی سازی Unreal Engine قدرت گرفته است به کاربران خود اجازه می دهد تا خانه های مجازی را کشف کنند و با ضربات انگشتانشان درباره اشیاء مجازی داخل خانه تحقیق کنند. به طور مثال اگر بر روی تختی نامرتب ضربه بزنید به شما توضیح میدهد که چرا چنین دکوراسیونی مشکل ساز است و بدرد نمی خورد. این بدین خاطر است که افراد دارای جنون میتوانند وقایع را اشتباه تفسیر کنند.

منبع
همچنین بخوانید:  امنیت در بلایای طبیعی با ویژگی جدید فیسبوک

نظرتون را درباره ی این مطلب بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.